Dziennego Domu Opieki Medycznej w Dąbrowie gmina Dopiewo

W Dąbrowie gmina Dopiewo całkiem niedawno rozpoczął działalność Dzienny Dom Opieki Medycznej w Dąbrowie. 1 sierpnia 2020 roku pojawili sie pierwsi pacjenci. Lokal został w pełni wyposażony i przystosowany w na potrzeby pacjentów z różnymi schorzeniami.

Od początku działalności DDOM-u w Dąbrowie zostało przyjętych 20 osób, w tym 8 mężczyzn i 12 kobiet. Wszyscy uczestnicy zostali objęci pomocą pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, logopedyczną, dietetyczną i terapii zajęciowej. Placówka cały czas prowadzi nabór nowych uczestników.

Pacjenci DDOM w Dąbrowie maja zagwarantowane codzienny transport z miejsca zamieszkania do placówki i z powrotem. Na miejscu jest również zagwarantowane śniadanie i obiad wraz z napojami i owocami.

DDOM dysponuje salą rehabilitacyjną obsługiwaną przez dwie fizjoterapeutki, korzystamy z nowoczesnych sprzętów dając naszym pacjentom komfort zabiegów jak i możliwość sprawnego dojścia do siebie po przebytej chorobie. Mamy również w pełni wyposażony gabinet zabiegowy i całodniową opiekę pielęgniarską.

Dla podopiecznych DDOM-u jest prowadzona terapia zajęciowa mająca na celu poprawienie kondycji pamięciowej, manualnej jak i czuciowej osobom po udarach lub wylewach. W terapii zajęciowej stosowane są metody zajęć pobudzające kreatywność i odnajdywania na nowo pasji. Dla naszych pacjentów zostały zakupione laptopy, dające możliwość ciągłego kształcenia się. Jest również dobrze wyposażona kuchnia, która pozwala rozwijać zdolności kulinarne naszch podopiecznych.

Pacjenci maja również do dyspozycji kącik wypoczynkowy z telewizorem i bogato zaopatrzoną biblioteczką.

Podopieczni DDOM-u w Dąbrowie maja zagwarantowaną opiekę dostępnych specjalistów w przychodni Centermed Poznań Sp.z.o.o., gdzie gwarantujemy im również dostęp do badań specjalistycznych takich jak RTG, Holter czy USG. Reszta badań tj. badań laboratoryjnych i EKG wykonywane są na miejscu w placówce.

Do dyspozycji pacjentów jest też dwóch opiekunów medycznych, których zadaniem jest wszelka pomoc w codziennych czynnościach i zagwarantowanie bezpieczeństwa w trakcie trwania pobytu.

Wszyscy dbając wspólnie o własne zdrowie, zachowujemy wszystkie reżimy sanitarne dające nam gwarancje pewności i bezpieczeństwa.

Atmosfera wśród podopiecznych jak i personelu powoduje że pacjenci czują się u nas dobrze i swobodnie.

Adres: Dąbrowa, Gmina Dopiewo, ul. Innowatorów 8.
Kontakt pod nr telefonu 798-852-835.

 

Przeczytaj również

Popularne