Paweł Adam Dyzma

Co łączy Pawła Adama z Nikodemem Dyzmą? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. Ja odpowiedź znam, wprost jej nie podam. Powiem tylko tyle, że impulsem do nadania tego tytułu jest całokształ postawy naszego Wielebnego Pawła Adama. Swoją drogą, Paweł Adam Wielebny, dlaczego by nie :).


Park tylko dla katolików

Panie radny Plewa. Jak zwykle Pan dużo mówi i jak zwykle ilość nie idzie w parze z jakością. Skoro jest Pan taki chętny na umowę użyczenie, to proszę bardzo, użyczam Panu swój samochód, ma Pan o niego dbać, inwestować a ja pod byle pretekstem mogę zerwać umowę. Też by Pan taką umowę podpisał? Bo tak wygląda umowa odnośnie Parku, albo Pan jej nie czytał, albo potrafi Pan zaklinać rzeczywistość. Ta umowa, w żaden sposób nie zabezpiecza Gminęy, bo nie ma w tej umowie na ten temat ani słowa.  Przypomnę tylko, że to nie jest umowa pomiędzy gminą a Panem Bogiem, lecz pomiędzy podmiotem prawnym.

Panie Andrzeju Jankowski musi się Pan troszkę dokształcić, na naukę nigdy nie jest za późno. Otóż formalnie i zgodnie z prawem decyzje, podejmowane przez zarządcę parafi nie muszą być uzgadniane z kurią, to tylko i wyłącznie wewnętrzna sprawa kościoła katolickiego, jeśli ma Pan wątpliwości zapraszam do lektury orzeczeń. Decyzja zarządcy parafii jest prawnie wiążąca. Dlatego tak jak Pan Tomek i Wojtek wspomniał, umowa powinna zawierać zabezpieczenie Biorącego, bo obecna umowa jest rażąco niekorzystna dla Miasta i Gminy  Buk. Przypominam tylko, że obecny proboszcz tylko  reprezentuje parafię, i nie jest żadnym gwarantem umowy. Dziwię się i chciałbym zobaczyć opinię prawną odnośnie tej umowy, skoro Burmistrz twierdzi, że jest korzystna, to proszę przedstawić opinię prawną w tej kwestii. Mam wrażenie, że Burmistrz i Pan Panie Plewa służycie bardziej Kościołowi Katolickiemu niż mieszkańcom, którzy jak już zdążyliście zauważyć, nie wszyscy podzielają Wasz światopogląd i podejmowane dezycje. 

Odnoście się z szacunkiem do pytań mieszkańców, bez względu na to jakie są, bo od tego tam jesteście. Nie po to Was wybraliśmy, abyście drwili i oburzali się na pytania suwerena. Odpowiadajcie rzeczowo i na temat, bo już niedługo ten sam suweren, pokaże Wam gdzie Wasze miejsce.

Dziękuję panie Wojtku, Panie Tomku.
Panie Pawle i Panie Tomaszu Plewie, jak dobrze wiecie, w gminie Buk egzystują różni ludzie, z różną kulturą , światopoglądem i religią. Miejsca publiczne powinny być dostępne bez względu na powyższe, bo wobec prawa wszyscy jesteśmy równi. A Wy Panowie, możecie działać zgodnie i w ramach obowiązującego prawa. I zawierając umowę, taką jaką zawarliście musicie mieć na uwadzę fakt, że nie wszyscy mieszkańcy to chrześcijanie, i  dla wielu z nich obce są wartości chrześcijańskie. Nie szanujecie tego i wykluczacie  kogoś, kto się z tym nie zgadza.

Mamy XXI wiek, a Wy chcecie tworzyć Park, który ma wykluczać z korzystania z niego przez osoby, które nie utożsamiają się z chrześcijaństwem i Kościołem Katolickim?  Jesteście tym oburzeni, że mieszkańcy wyrażają zaniepokojenie, tym że umowa de facto ogranicza korzystania z Parku dla wybranych grup społecznych ze względu na przekonania, na religię. 

Panie Plewa, ja nie wierzę, że to Pan powiedział. Nie wiem jak to sobie tłumaczyć. 

Panie Pawle i wszyscy inni, czy Wy  Kur*** bierzecie pod uwagę, że ten Park ma również służyć młodemu pokoleniu, gdzie w dużej mierze jest mu daleko od wartości Kościoła Katolickiego, którzy wręcz przeciwnie mają go serdecznie dość, jego hipokryzji, kłamstwa, pyszności i nienawiści.  Zapamiętajcie jedno, Pan Wojtek nie mówił w swoim imieniu, to byl głos mieszkańców, nie jednego lecz wielu, a Wy słuchacie tylko siebie i swoich wyznawców. Wsłuchajcie się uważnie w głos całego społeczeństwa.

I  Pan powiedział. Zapamiętajcie raz na zawsze. Im lud mniej wie tym lepiej. Bo lud głupi i ma słuchać jedynego słusznego przekazu. Najlepiej w gminnym periodyku, który patrząc po ostatniej okładce daje do myślenia czy to gminny  czy jednak parafialny periodyk.  Panie Plewa i wszyscy   święci, czy prawo ma ładnie wygladać na papierze, czy ma służyć mieszkańcom. Czego się Pan i wszyscy święci boicie, dlaczego nie chcecie udostępniać nagrać z komisji ?  Zasałaniacie się Rodo?  A Pan Plewa przecież taki dowcipny i sypie dowcipami na temat "Panienek". Mam to nagranie, mimo, że zostało wykasowane na stronie internetowej :)

 

W sumie mnie to nie dziwi, skoro na każdej niemal uroczystości  ramię w ramię widzimy “świętą” trójkę na zdjęciach. Burmistrz, Przedowniczący i  proboszcz. Zobaczcie w innych gminach jak to wygląda i uczcie się, a przede wszystkim słuchajcie ludzi.  Tak się zastanawiam czy nasz proboszcz to trzeci Bliźniak?  Czy naprawdę nie ma innych osób, innych przedstawicieli lokalnej społeczności?  Są Harcerze, młodzież, dzieci. Są też Morsy. Właśnie, może Wam wszystkim potrzeba takiej orzeźwiającej kąpieli :)

Sprzedajecie umowę z kościołem jako niebywałe osiągnięcie, nie odpowiadacie rzeczowo na pytania, tylko gracie na emocjach. Więc pytam się, co w sytuacji, gdy gmina zainwestuje setki tysięcy złotych w Park, a Kościół Katolicki wypowie umowę ?  SŁucham konkretnej odpowiedzi, bo nauczony doświadczenie poczynań Kościoła Katolickiego jestem pewien, że tego typu sprawy traktuję biznesowo, a Wy podpisaliście papier jak dzieci z przedszkola.

Przypomnę tylko, z tego roku jak KK upomina się o nieruchomości z terenów Targów Poznańskich, tam nie ma sentymentów, jest czysty biznes, a Wy nadal, Pan, Panie Plewa i Pan Panie Adamie i wszyscy święci nadal wierzycie, że Kościół nie traktuje tego jak biznes? 

No chyba, że Wy wszyscy jesteście Nikodemem Dyzmą.

Panie Tomku, mówi Pan, że proboszcz to fajny gość. Hmm nie zgadzam się z Panem, gdyby był taki fajny to by oddał Park wszystkim a nie tylko tym co myślą jak On.

 


Obserwator Buk

Przeczytaj również

Popularne