Poznań za pół ceny 02-10 maja 2020 tym razem online

Przez 12 lat z roku na rok w akcji "Poznań za pół ceny" brało udział coraz więcej partnerów i uczestników, którzy korzystali z przygotowanych ofert. Muzea, atrakcje, instytucje, hotele i restauracje zaryzykowały i przez jeden weekend w roku zaproponowały swoją ofertę z pięćdziesięcioprocentowym rabatem. Pomysł chwycił i podczas ostatnich edycji można było skorzystać z blisko 180 atrakcji w Poznaniu i okolicach miasta.
​Obecna sytuacja pokrzyżowała plany, jednak organizatorzy się nie poddali i wymyślili coś ciekawego.

„Poznań za pół ceny”, projekt w ramach którego od dwunastu lat sprzedawano nawet 100 tysięcy usług turystycznych za pół ceny w ciągu dwóch dni, odbędzie się pomimo ograniczeń. Specjalna, wirtualna edycja akcji potrwa ponad tydzień od 2 do 10 maja 2020, a jej głównym celem będzie wspieranie poznańskiej turystyki w dobie pandemii COVID-19.

“Poznań za pół ceny” to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek turystycznych Poznania, znana i nagradzana w Polsce i Europie. Organizatorem wydarzenia jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT). W tym roku przypada jej trzynasta edycja. Jednak ze względu na epidemię COVID-19 i związane z tym ograniczenia nie będzie mogła się odbyć w dotychczasowej formie.

 

"Utrzymujemy dwa filary akcji czyli unikalny program turystyczny i doskonałą jakość poznańskich usług turystycznych w okazyjnej cenie, ale przenosimy te filary w nowy wymiar" - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

 

Program turystyczny trafi zatem do… Internetu.

W tegorocznym programie znajdą się wirtualne spacery po mieście z przewodnikami a także zwiedzania on-line poznańskich wystaw i muzeów. Jednak będzie można także zakupić rozmaite usługi turystyczne w postaci voucherów do wykorzystania w przyszłości. W ten sposób można zaplanować weekend w Poznaniu i okolicach, kupując obiad w świetnej restauracji lub nocleg w hotelu do wykorzystania później. Będzie można dzięki temu nie tylko skorzystać z atrakcyjnych zniżek, ale także wesprzeć poznańską branżę turystyczną.

 

Nabór partnerów z Poznania i okolic trwa. Udział wziąć mogą przedsiębiorcy oferujący vouchery na produkty i usługi turystyczne, a także instytucje i organizacje, chcące zaprezentować swoją ofertę on-line.

Formularz zgłoszeniowy

Przeczytaj również

Popularne