Rehabilitacja Blanki

Nad ranem 4 kwietnia na świat przyszła nasza upragniona córeczka. Ciąża i poród upłynęły bez żadnych komplikacji, Blanka otrzymała 10 punktów w skali Apgara. Spędziliśmy z nią cudowne pierwsze godziny i nic nie zapowiadało tak dramatycznego rozwoju wydarzeń…

Blaneczka została zabrana na przesiewowe badania USG brzuszka i główki. Po kilkudziesięciu minutach zostaliśmy poinformowani o niepokojących zmianach w prawej półkuli mózgu. Zaledwie kilkugodzinne dziecko zostało przewiezione do innych szpitali w celu dalszej diagnostyki. W międzyczasie pojawiały się bezdechy w wyniku których córka została zaintubowana i przewieziona na intensywną terapię gdzie poddana była dalszym badaniom.( Rezonans, tomograf, USG, EEG, badania genetyczne,...).

 

Zamiast cieszyć się z narodzin dziecka, przeżywaliśmy ogromny strach o tak małą i bezbronną istotę. Wraz z położną ochrzciliśmy córkę,  nie,wiedzieliśmy czy Blaneczka przeżyje pierwszą noc. Została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczna a my otrzymaliśmy informacje od lekarzy niczym wyrok "udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu".
Od tych słów minęło niewiele ponad pół roku. W tym czasie córka przeszła wszelkie możliwe badania wykluczające przyczynę udaru, jednak po dziś dzień jej nie znamy.

Blanka od 3 tygodnia życia jest intensywnie rehabilitowana co jest najważniejsze dla jej jak najlepszego rozwoju. Największy problem stanowi lewa rączka, która niestety pełni tylko funkcje "pomocniczą" w jej codziennych ruchach. Intensywna rehabilitacja odbywa się trzy razy w tygodniu. Mozolna, systematyczna i ciężka praca naszego dziecka daje efekty. Niestety, koszty są bardzo wysokie i nasze pieniądze już się kończą.
Chcemy Państwa prosić o pomoc w zapewnieniu Blance dalszej rehabilitacji a co za tym idzie samodzielnego życia.

Dziękujemy
Rodzice Blanki

 

Zachęcamy do wsparcia rehabilitacji Blanki TUTAJ.

Przeczytaj również

Popularne