Sukces Pawła Krakowskiego

Z radością informujemy o sukcesie Pawła Krakowskiego, obecnie mieszkańca Brzozy, a przedtem Niepruszewa. W sobotę Paweł został 2 wicemistrzem Polski w Samochodowych Mistrzostwach Polski klasy Dywizja Narodowa 3-0 Maluch Trophy. Dodatkowym sukcesem jest fakt, że na 8 wyścigów, Paweł aż w 7 zajął miejsce na podium.
Zapytaliśmy Pawła, jak długo się ściga i czy w mistrzostwach może wziąć udział każdy posiadacz popularnego kiedyś malucha, od kiedy pasjonuje się akurat tymi samochodami oraz co mówi żona na jego pasję. Oto, co nam odpowiedział:

Start w oficjalnych Mistrzostwach Polski jest możliwy wyłącznie dla zawodników posiadających licencję wyścigową a sam samochód musi spełniać kryteria określone przez Polski Związek Motorowy. Jako profesjonalny zawodnik startowałem w latach 2011- 2013, kiedy to zdobyłem 3 miejsce w Pucharze Polski, a następnie tymczasowo odstawiłem udział w wyścigach aż do tego roku, jednak regularnie biorę udział w zlotach pasjonatów tych pojazdów. Nie oznacza to, że nie miałem żadnego malucha a przyznam się, że obecnie mam ich 3. Fiacikami pasjonuję się od 2007 roku. Co na to żona Monika? (śmiech) popiera moja pasję i jeździ ze mną na zloty seryjnym maluszkiem (na jednym ze zdjęć).

Pawłowi serdecznie gratulujemy sukcesu i cieszymy się z niego na równi z nim. Cieszy nas również to, że posiada pasję, bowiem jest to w życiu bardzo ważna rzecz, która pozwala oderwać się od codziennych zajęć.

Link do strony zawodów: TUTAJ