Winter is comming

Jednak przedstawienia trwa nadal. Na wspomnianej sesji na szczególną uwagę zasługuje reżyseria. Gra aktorska na dość dobrym poziomie. Scenariusz oparty na „prawdziwych wydarzeniach”.

Miejsce przedstawienia: Amfiteatr w Buku.

Akt pierwszy
W akcie pierwszym mamy groteskę. Tyrion Lanister wpada na genialny plan, aby „rada lordów” negocjowała, „uknuła intrygę”, aby z innymi „radami lordów” odłączyły się od zjednoczonego królestwa i wspólnie połączyły siły. Tymczasem Lord Tywin, jest zajęty innymi ważnymi sprawami i cała nadzieję pokłada w „radzie lordów”. Jak intryga się nie uda to wtrąci do lochów całą „radę lordów”. Tymczasem „rada lordów” nawet nie zdaje sobie sprawy, że postawione zadanie jest karkołomne, i że to nie oni powinni tym się zajmować. Lord Tywin wyjdzie z tego zwycięsko!

Akt drugi
Najważniejsza część przedstawienia, pełna dramaturgi. Otóż Lord Tywin odkrył, że z królestwa zniknęło złoto. Podejrzenia padają na poprzedniego władcę. Sprawa jest bardzo tajemnicza i rozwojowa, ale nic więcej nie może powiedzieć, bo wszystko jest w rękach armii i to ona prowadzi dochodzenie. Armia zaprzęgła wszystkie siły, aby odnaleźć skradzione złoto, ale poprzedni władca gdzieś się ukrył i go nie chcę oddać. Skutek może być taki, że poddani w królestwie będą głodować. Lord Tywin jest przerażony. Nie może spać po nocach, chciałby, ale nic więcej nie może powiedzieć. W zamku zapada grobowa cisza, wszyscy są przerażeni. Ale jednak jest Petyr Bealish, jest oburzony, pyta mimo wszystko ile tego złota nam zabrali, że tak nie można jak to!! Jednak Lord Tywin, pomimo zakazu armii zdradza ile złota zostało skradzione. Cały lud jest zaniepokojony, przerażony i z niedowierzaniem przygląda się przedstawieniu. Wyrok został już wydany, nawet jak armia nie odnajdzie złota i tego kto go ukradł. I w tym wszystkim król po raz pierwszy okazał swoją słabość. Bezsenność.

Cały lud królestwa żyje teraz w niewiedzy i przerażeniu.

Tym razem Jon Snow i Samwell Tarly zachowali dystans. Stoją z boku i czekają na rozwój wydarzeń. Jestem pewna, że będą stać na murze do samego końca.

Mam nadzieję, że pojawią się nowi bohaterowie i akcja nabierze tempa. Jestem przekonana, że życie niebawem dostarczy nam wiele skrajnych emocji.
  

Akt trzeci
Poddani nadal pogrążeni są w głodzie. Tymczasem niespodziewanie na cały lud spada kolejna klęska. Tajemnicza czarna chmura przykryła większą część królestwa. Trwają poszukiwania, skąd to się wzięło, czy to zemsta bogów? a może to Smoki? Poddani chorują, nie mogą spać. Jon Snow chcę strzelać do smoków, ale Lord Tywin na to nie pozwala, boi się, że bogowie ześlą w zemstwie jeszcze gorszą klątwę.
 
Nikt nie wie gdzie jest złoto. Pierwsze poszlaki wskazują, że zostało zakopane pod świątynią, lecz nikt nie ma odwagi kopać w miejscu świętym. Walka o tron trwa w najlepsze, król chce mieć swoich lordów we wszystkich wsiach. Opór poddanych jest silny. Już niebawem okaże się czy Daenerys Targaryen zachowa swoją władzę w najważniejszej wsi. Lord Tywin powołał do życia Ministerstwo Prawdy, od teraz wszystko w królestwie będzie piękne i kolorowe. Armia umarłych wyrusza w kierunku muru.
 
Wszystkie postacie i wydarzenia są fikcyjne, a ewentualna zbieżność i skojarzenia są przypadkowe.

Przeczytaj również

Popularne