Zgrillowani radni

Po ostatniej sesji mam wrażenie, że pewna grupa  radnych został przez burmistrza “zgrillowana”. Wcześniej już w mediach społecznościowych mieliśmy coś podobnego. Burmistrz rzucił temat, wywołał dyskusję, w której mieliśmy znamiona nagonki, hejtu. Zamiast to przerwać, stał z boku i patrzył na przedstawienie. Tym razem na sesji, na oczach wszystkich “zgrillował”, w mojej opinii, grupę radnych, którzy złożyli własny projekt uchwały. Na szczęście jednych i na nieszczęście drugich, projekt, w opinii prawników zawierał zapisy niezgodne z prawem. Co ważne, obawy prawników są jak najbardziej zasadne, ja mam jednak dużo wątpliwości i niesmaku co do formy w jakiej zostały przedstawione. Czy potrzebne było całe to przedstawienie, czy nie można było wcześniej skontaktować się z radnymi, przedstawić opinię prawników? I bez całej tej szopki, złożyć wniosek o wykreślenie uchwały z porządku obrad. 

I mało kto zwrócił uwagę, że te same osoby, które “grillowały”, są odpowiedzialne za podobny “bubel prawny”, ponieważ fakt, że SKO uchyliło w całości decyzję burmistrza, oznacza dla mnie tyle, że została ona wydana z naruszeniem prawa, że osoba która ją wydawała, wydała ją niezgodnie z prawem i jeśli przy jej wydawaniu opierała się na pomocy mecenasów i licznych doradców, to trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość. I jeszcze jedno, co mnie zaniepokoiło. Dlaczego burmistrz przed wydaniem decyzji w sprawie “Olejarni” przygotowuje linię obrony ? W moim  przekonaniu, że w zgodzie z prawem, każda decyzja powinna być poprzedzona rzetelną analizą argumentów wszystkich stron postępowania, przepisów prawa. Przy takiej deklaracji mam obawy co do jej rzetelności, a przy jej braku, będzie ona niezgodna z prawem. 

Co jeśli w przyszłości, ktoś z Was, drodzy mieszkańcy wystąpi do organu w podobnej sprawie, ktoś będzie chciał wybudować dom, firmę czy inny obiekt? Czy jesteście pewni, że będzie ona wydana rzetelnie, czy może macie jakieś obawy? A może będziecie musieli zmierzyć się z linią obrony?

Obserwator Buk

Przeczytaj również

Popularne