fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Informacja Radnego Powiatu

Na grudniowej sesji jednogłośnie uchwaliliśmy budżet dla Powiatu Poznańskiego. Przyjęty budżet zakłada dochody w wysokości blisko 428 mln zł, a wydatki w wysokości ponad 466 mln zł. W porównaniu do budżetu przyjmowanego rok wcześniej, w grudniu 2020 r. dochody wzrosły o blisko 20 mln, a wydatki są na niemal niezmienionym poziomie.

 

Planowane na rok 2022 dochody powiatu z podatków od osób fizycznych (PIT) i prawnych (CIT) sumarycznie są wyższe niż w zakończonym roku. Mimo kasandrycznych wizji, obniżenie PIT z 18% na 17% wprowadzone od października 2019 r. nie zachwiało budżetem powiatu poznańskiego, a pozostawiło więcej środków w kieszeniach mieszkańców naszego powiatu.

 

W ramach inwestycji prowadzonych przez powiat, na terenie naszego miasta na rok 2022 zaplanowane są:

  1. remont drogi powiatowej na odcinku ul. Otuskiej od ul. Sportowej do skrzyżowania z obwodnicą – wartość inwestycji 4,4mln zł (w tym 3,9mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład);

 

  1. przebudowa drogi Buk-Wiktorowo – wartość inwestycji w tym roku to 8,285mln zł. W latach poprzednich dla tej drogi przygotowano projekt przebudowy.

 

Ponadto Powiat Poznański dofinansowuje budowę ronda na skrzyżowaniu obwodnicy (droga wojewódzka) z drogą powiatową (droga na Szewce) kwotą 1,85mln zł. Za tę inwestycję odpowiada Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

 

Paweł Ratajczak

Radny Powiatu Poznańskiego

Przeczytaj również
Popularne