fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Informacja Radnego Powiatu - Pawła Ratajczaka

Obie parafie z terenu Miasta i Gminy Buk otrzymały z Powiatu Poznańskiego dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu poznańskiego. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Poznańskiego jednogłośnie przyjęliśmy preliminiarz wydatków na ten cel. Łącznie na zabytki przeznaczyliśmy 2 500 000zł, a dofinansowane zostały 33 wnioski.

Z naszego terenu dofinansowanie otrzymały:

  1. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca w Niepruszewie w wysokości 100 000zł na prace konserwatorskie i restauratorskie prospektu organowego wraz z instrumentem, które znajdują się w kościele;
  2. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buku w wysokości 38 956,86zł na prace konserwatorskie przy wczesnobarokowym (ok. 1634 r.) epitafium Macieja i Stanisława Niegolewskich, które znajduje się w bukowskiej farze.

 

 

Paweł Ratajczak

Przeczytaj również
Popularne